Bubble Works Media

Hakkımızda

Şubat 2019’da girişimciliğin boş iş olduğunu düşünenlere nazire yapmak amacıyla Podcast Boş İşler ile başladığımız podcast yolculuğumuzda, girişimcilik ve inovasyon odaklı içerikler üreten tek bir kanalken, Mayıs 2020’de aldığımız kararla bir podcast ağı kurmanın temellerini atarak başka kanalları da hayata geçirmeye başladık. Dinleyicilerimizden gelen olumlu geri dönüşlerle bu kanalların sayısı artarken, kurumların kültürel dönüşüm süreçlerinde yeni nesil sesli medyaya adım atma süreçlerinde yol arkadaşı olup onlar için kanallar hayata geçirmeye başladık.

Kulaklarda iz bıraktığımız kanalların sayısı artarken, globalden de aldığımız taleplerle kapsamımızı genişleterek podcast ve vodcast içeriklerini merkezine alan, kayıtlarında dikey çekimler yaparak bu çekimleri de sosyal medyada aktif bir şekilde kullanan bir yeni medya şirketi olarak konumlanarak, 2022 yılının başında venture builder yapısına sahip olan, ülkemizin en büyük ölçekli inovasyon süreçlerini yürüten ve somut çıktılara imza atan GOOINN’in kurucu yatırımcı gücünü de yanımıza alarak Bubble Works Media’yı hayata geçirdik. Böylece yeni medya alanında sesli ve videolu içeriklerde uçtan uca bir içerik üretim hizmeti sunar hale geldik.

Podcast mecrasını ülkemizde hak ettiği değere kavuşturmak, yeni duyulmaya başlayan bu alanın içerik üreticileri, tüketiciler ve kurumlar tarafından içselleştirilip, doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlamak amacıyla, bugün Türkiye’nin en büyük aktif podcast odaklı topluluğu olan Podcast Dinliyorum komünitesini hayata geçirdik. Bu topluluk sayesinde podcast mecrasının gerçek bir ekosisteme dönüşümünü destekler, bir yandan da pek çok bireysel podcaster’ın içeriklerini üst sıralara taşımalarına gönüllü olarak destek olurken, kurumların da içeriklerini organik etkileşimlerle yüzbinlerce podcast meraklısına ulaşmasını sağladık.

Podcast mecrası başta olmak üzere hem bizlere kulaklarında yer veren sevgili dinleyicilerimiz, hem içerik üreticilerimiz hem de bizlere güvenip eşlik ederek bu alanda yarattığımız etkiyi katlamamızı sağlayan değerli kurumlarla birlikte iz bırakacak içerikler üretmeye, birlikte büyümeye ve gelişmeye devam edeceğiz.

Placeholder Image