Bubble Works Media

Boş İşler

Yeliz Erinçkan – Sabancı Holding Strateji ve İş Geliştirme Direktörü – Sabancı ARF’ı diğer girişim platformlarından ayıran özellikler, kurum içi ve kurum dışı girişimleri birlikte yönetebilmek

Bubble Works Media ve Sabancı ARF iş birliğiyle hayata geçirilen özel serimizin ilk bölümünde Sabancı Holding Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Yeliz Erinçkan konuğumuz oldu. Girişim ekosistemindeki trendleri, Sabancı Topluluğu’nun inovasyon alanında dönüşümü ve erken aşama girişimciler için hayata geçirdikleri Sabancı ARF Almost Ready to Fly hızlandırma programını konuştuk. 

Yeliz bizlere, Sabancı ARF vizyonunu, girişimcilere sunduğu imkanları girişimlerin değerlendirme ve gelişim süreçlerini detaylı şekilde anlatırken, kurum içi ve kurum dışı girişimleri bir arada yönetmenin nasıl bir deneyim olduğunu paylaştı. 

Sabancı ARF Hızlandırma Programı’nın ikinci dönem için son başvuru tarihi 16 Haziran. 20 haftalık program ile Sabancı topluluğu şirketleri ile iş birliği yapabilir, Sabancı ARF ekibi ve üst düzey yöneticilerden mentorluk, iş geliştirme, ürün geliştirme, muhasebe ve hukuk danışmanlığı alabilir, ürün ve hizmetlerini geliştirmek için $30.000 nakit desteği kazanabilir ve Sabancı ARF On Air Demo Day’de $150.000’a kadar yatırım alma fırsatı yakalayabilirsin.

Kısaca, girişimcilere altın niteliğinde tavsiyelerle bizim de çokça not aldığımız, öğrendiğimiz bir bölüm oldu. Umarım senin için de aynı şekilde keyifli bir dinleme olur. Serinin yeni bölümünde görüşmek üzere.

Program başvuru linki: https://www.sabanciarf.com/tr/hakkimizda/girisimciler-formu/Girisimciler-Formu/20/35/0?utm_source=social&utm_medium=podcast&utm_campaign=arf-haziran2023&utm_id=sabanciholding

Bölüm Timestamps:

(1:10) – (3:39) Yeliz Erinçkan’ı tanıyalım.

(4:36) – (6:38) Ülkemizde kurumsal ölçekte girişimcilik ve inovasyon alanında çok erken aşamalarda faaliyet göstermeye başlayan biri olarak biraz bu alana geçiş sürecinden bahsedebilir misin?

(7:23) – (15:02) Sabancı ARF’ın vizyonu nedir, kimlere neler sunar?

(15:21) – (19:02) Sabancı ARF’ı diğer büyük ölçekli kurumlarda ve hızlandırma merkezlerinde sunulan değerlerden ayrıştıran özellikleri neler?

(19:23) – (21:31) Daha önce bu tarz bir programda hem kurumiçi girişimlerin hem de dışarıdan girişimlerin bir arada olduğu yerel veya global örnekler var mı? Bu birleşimi yönetmek nasıl bir deneyimdi ve sonuçları nasıl oldu?

(21:46) – (27:13) 14 takımın süreç sonunda değerlendirilmesi ve sonuçları nasıl oldu?

(27:48) – (31:45) Peki bu sürece başvurmak isteyen kişileri ne gibi aşamalar bekliyor? Nasıl bir değerlendirme sürecinden geçiyorlar? Birde zaten genel anlamda sürece değindik ama seçilenleri ilk günlerde neler bekliyor?

(32:07) – (33:40) Dinleyicilerimizle paylaşmak istediğin kaynak önerilerini alabilir miyiz?

(35:41) – (36:08) Sence girişimcilik nedir? 

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir