Bubble Works Media

Boş İşler

Hülya Tomak & Sevim Örs – Blueit ve Kidu Kurucu Ortakları – Sabancı ARF Almost Ready to Fly’da kurum içi ve kurum dışı girişimcilerin yaşadıkları deneyimler, Kidu ve Blueit’in iş modelleri ve gelecek adımlar

Bubble Works Media ve Sabancı ARF iş birliğiyle hayata geçirilen özel serimizin ikinci bölümünde Kidu Kurucu Ortağı Sevim Örs ve Blueit Kurucu Ortağı Hülya Tomak konuğumuz oldu. Sevim ve Hülya, bizlere kendi girişimlerinin hikayelerini ve bu alanda yapmayı planladıkları gelecek adımları anlattı. Öte yandan, Kidu ve Blueit’in, kullanıcılarına neler sunduğunu öğrendiğimiz bu programda, Sabancı ARF girişim hızlandırma programının hem kurum içi hem de kurum dışı girişimcilerin büyümesinde ne gibi katkılar sağladığını da dinledik.

Girişimcilere altın niteliğinde tavsiyelerle bizim de çokça not aldığımız, öğrendiğimiz bir bölüm oldu. Umarım senin için de aynı şekilde keyifli bir dinleme olur. Serinin yeni bölümünde görüşmek üzere.

Sabancı ARF Hızlandırma Programı’nın ikinci dönem için son başvuru tarihi 16 Haziran. 20 haftalık program ile Sabancı topluluğu şirketleri ile iş birliği yapabilir, Sabancı ARF ekibi ve üst düzey yöneticilerden mentorluk, iş geliştirme, ürün geliştirme, muhasebe ve hukuk danışmanlığı alabilir, ürün ve hizmetlerini geliştirmek için $30.000 nakit desteği kazanabilir ve Sabancı ARF On Air Demo Day’de $150.000’a kadar yatırım alma fırsatı yakalayabilirsin.

Program başvuru linki: https://www.sabanciarf.com/tr/hakkimizda/girisimciler-formu/Girisimciler-Formu/20/35/0?utm_source=social&utm_medium=podcast&utm_campaign=arf-haziran2023&utm_id=sabanciholding

Bölüm Timestamps:

(1:15) – (2:46) Sevim Ors ve Hülya Tomak’ı tanıyalım.

(4:00) – (6:30) Blueit kimin hangi problemini nasıl çözüyor?

(6:42) – (9:06) Kidu kimin hangi problemini nasıl çözüyor?

(12:09) – (15:40) Kurumsal hayatta çalışırken kurumiçi girişimciliğe (Kidu) nasıl adım attığını bizimle paylaşır mısın? 

(16:37) – (19:27) Sabancı ARF’a dışarıdan katılan bir girişim olarak (Blueit) tecrübe ettiğin süreci bizlerle paylaşır mısın?

(19:37) – (20:57) Daha önce pek çok hızlandırma ve kulukça programına katıldın, sence Sabancı ARF’ı diğerlerinden ayrıştıran yönleri neler? (Hülya Tomak – Blueit)

(21:45) – (24:12) İş modellerinizin olduğunu ve sizlerden hizmet alacak kişilere/kurumlara neler sunduğunuzu öğrenebilir miyiz? (Sevim Örs – Kidu)

(24:16) – (26:30) İş modellerinizin olduğunu ve sizlerden hizmet alacak kişilere/kurumlara neler sunduğunuzu öğrenebilir miyiz? (Hülya Tomak – Blueit)

(27:26) – (31:05) İklim krizi, kaynak kullanımının verimli hale gelmesi gibi konularla ilgili önemli sayılardan, raporlardan, atılması gereken adımlardan bahsedebilir misin? (Hülya Tomak – Blueit)

(31:50) – (34:27) Kidu’nun bundan sonraki adımları neler olacak? (Sevim Örs – Kidu)

(35:42) – (36:55) Blueit’in bundan sonraki adımları neler olacak? (Hülya Tomak – Blueit)

(38:20) – (39:20) Dinleyicilerimizle paylaşmak istediğin kaynak önerilerini alabilir miyiz? (Hülya Tomak – Blueit)

(39:22) – (40:48) Dinleyicilerimizle paylaşmak istediğin kaynak önerilerini alabilir miyiz? (Sevim Örs – Kidu)

(42:18) – (42:44) Sizce girişimcilik nedir?

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir