Bubble Works Media

Bu bölümde SabacıDx’in, şirketlere dijital dönüşüm süreçlerinde değer kattığı hizmetlerinden birisi olan ve bütün dünya da gün geçtikçe daha büyük bir önem arz eden Siber güvenlik hakkında konuştuk. Bu işin uzmanlarından SabancıDX Siber Güvenlik Grup Müdürü Nurettin Erginöz konuğumuzdu ve hem çok keyifli hem de öğretici bir sohbet oldu.

Siber güvenlik kavramı bu işin profesyonelleri ve uzmanı olmayan kişiler tarafından nasıl algılanıyor? Nasıl bakmalıyız, günlük yaşamda nasıl algılamalıyız?

Dünya risk haritasına baktığımızda siber güvenlik (world economic forum 2020 risk raporu) neredeyse küresel ısınma ve su krizi kadar riskli gözüküyor. Bu durumun nedenleri neler olabilir?

Siber saldırıların mağduru ya da bu saldırılara istemeden alet olmamak için şirketlerin veya vatandaşların alabileceği önlemler nelerdir?

Yapay zeka, robotik, blokchain gibi gelişmekte ve her gün daha fazla hayatımıza giren teknolojiler, bu konuda nasıl bir etki yaratıyor/yaratacak? Bizi bekleyen tehditler ve fırsatlar neler?

SabancıDX siber güvenlik alanında nasıl bir strateji izliyor?

Siber güvenlik alanında çalışmak isteyen ve bu alana yeni giriş yapacak kişiler nelere dikkat etmeli ve kendilere kazandırmaları gereken olmazsa olmaz yetkinlikler nelerdir?

Gibi önemli soruların cevaplarını bulacağın bu bölümde umarım sende sohbetimize katılmaktan keyif alırsın ve yeni şeyler öğrenirsin 🙂

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir