Bubble Works Media

İşte Bi’ Gün

[Akçansa İnsan Kaynakları’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayça Kut] Kurumsal Yapılar ve İş Dünyası, Sosyal Etki ve Sürdürülebilir İş Modelleri, Kurumların Genç Profesyonellerden Beklentileri – Birbirimizi Anlayabiliriz

Youthall ve Bubble Works Media iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz İşte Bi’Gün podcast kanalının Birbirimizi Anlayabiliriz özel serisinin üçüncü bölümünde Akçansa İnsan Kaynakları’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayça Kut konuğumuz oldu. Ayça Hanım’dan, profesyonel hayatındaki görev ve sorumlulukları dinlerken, Akçansa’nın geçmiş ve güncel kültürel yapısında ne gibi farklılıklar olduğunu öğrendik. Sosyal etki odaklı yürütülen çalışmalarda, Akçansa’nın ne gibi atılımlar yaptığını da konuştuğumuz bu programda, yeni nesil genç yeteneklerin kurumlarla ilişkisinin nasıl olması gerektiğine de değindik. Bizim çokça öğrendiğimiz, keyif aldığımız bir bölüm oldu. Keyifli dinlemeler! 

Bölüm Timestamps:

(1:17) – (2:25) Ayça Kut’u tanıyoruz.

(3:32) – (4:44) İşte Bi’ Gün’ünüzde neler yaptığınızı, görev ve sorumluluklarınızı anlatır mısınız?

(5:26) – (6:30) Bize biraz kurumun geçmiş ve mevcut kültürel yapısını anlatabilir misiniz?

(6:48) – (8:57) İnovasyon, toplumsal cinsiyet eşitliği, sürdürülebilirlik ve sosyal etki odaklı yürütülen çalışmalar hakkında neler yapıyorsunuz?

(10:29) – (14:38) Yürüttüğünüz yeni nesil genç yetenek programları var mı?

(15:08) – (16:58) Günümüzde kurumlar gençlerden neler beklemeli? Gençler de kurumların kapılarını çalarken kendilerini nelere hazırlamalı?

(17:30) – (18:19) Diyelim ki dinleyicilerimizden “neden ben sizin kurumunuzda çalışmalıyım?” diye bir soru geldi. Bu soruya cevabınız ne olurdu?

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir