Bubble Works Media

5 Dakikada Teknoloji Gündemi

092- Twitter’dan Clubhouse’a 4 milyar dolarlık teklif, Google I/O etkinliği ücretsiz olacak, LG Android güncellemelerini devam ettirecek, Amazon Müzik Araba Modunu duyurdu – 09/04/2021 – 5DTG –

Mail bültenimize abone olmak için tıklayın.

5 Dakikada Teknoloji Gündemi Tarih: 9 Nisan 2021

Gündem Başlıkları🔗

  • Twitter‘ın geçtiğimiz aylarda Clubhouse uygulamasını satın almak üzere görüşmelere başladığı ve bu satın alma için 4 milyar dolar değerleme ile satın almayı teklif ettiği söyleniyor.
  • Facebook, bir süredir üzerine çalıştığı Hotline adı verilen yeni uygulamasını duyurdu. Yatırımcı Nick Huber, Facebook’un yeni özelliğini halka açık olarak deneyen ilk kişi oldu.
  • Google, Floom olarak isimlendirdiği yeni bir artırılmış gerçeklik aracını kullanıma sunduğunu açıkladı.
  • Yapılan yeni bir açıklamalara göre bu seneki Google I/O 2021, 18-20 Mayıs tarihleri aralığında, online-ücretsiz ve herkese açık şekilde gerçekleşecek.
  • Lenovo’nun yeni oyuncu telefonu Lenovo Legion Phone Duel 2, kullanıcıların beklentilerini karşılayan özellikleri ve benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlayan yenilikçi tasarımıyla resmen duyuruldu.
  • Bu haftanın başlarında telefon üretim işini tamamen bitireceğini açıklayan LG, piyasadaki akıllı telefonlarına gelecekteki Android işletim sistemi güncellemelerini yayınlama taahhüdü duyurdu.
  • Amazon Müzik mobil uygulaması, sürüş sırasında kullanımını daha da kolaylaştıracak yeni bir özelliği Araba Modu‘nu duyurdu.

Bölümde Bahsettiklerimiz ve Kapanış 👋

Evet 5 Dakikada Teknoloji Gündemi’nin sonuna geldik. Bize ulaşarak her türlü soru, öneri ve görüşlerini bildirebilirsin.

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir