Bubble Works Media

Gelişim Yolculuğu

[NASA Derin Uzay İletişimi ve Astrofizik Araştırmacısı Dr. Umut Yıldız ] Uzay teknolojilerinde yaşanılan en son trendler, Uzay alanında kullanılan teknolojiler

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi EDU ve Bubble Works Media iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Gelişim Yolculuğu podcast kanalının Yeni Teknolojileri Kucaklamak isimli serisinin yeni bölümünde NASA Derin Uzay İletişimi ve Astrofizik Araştırmacısı Dr. Umut Yıldız konuğumuz oldu. Umut Bey’den, tanımlanamayan uçan nesnelerin (UFO) gerçek yüzünü öğrenirken, gelecekte uzayda yaşamın olup olmayacağına dair bilgileri sizlere aktardık. Uzay teknolojilerinde yaşanan en son gelişmeleri de öğrendiğimiz bu programda, işin eğitim kolunun globalde ve ülkemizde ne durumda olduğunu dinledik. Bizim çokça öğrendiğimiz, keyif aldığımız bir bölüm oldu. Keyifli dinlemeler! 

Bölüm Timestamps:

(2:23) – (3:47) Umut Yıldız’ı tanıyalım.

(6:28) – (13:07) Amerika ve Kanada semalarında UFO’ların görüldüğü ve vurulduğu yönünde haberler çıktı. Bu tür haberlerin doğruluk payı nedir? 

(14:09) – (21:01) Uzayda da İklim Krizi gibi bozulmalar var mı? Bir gün uzayın herhangi bir noktasında sığınma olacak mı, bu konu hakkında ne gibi çalışmalar yapılıyor?

(21:25) – (23:32) Uzay Teknolojilerinde en son yaşanılan trendler ve gelişmeler nelerdir?

(23:43) – (28:26) Bu noktadaki faaliyet alanları ve teknolojiler nelerdir? Hangi noktaya ulaşılmak isteniyor?

(28:35) – (30:19) İşin ulaşım noktası dışında, özel firmalar başka nerelere yatırım yapıyor?

(31:16) – (33:14) Kurum liderleri özellikle uzay alanındaki yenilikler hakkında nasıl bir vizyona sahip olmalı?

(33:26) – (35:02) İşin eğitim kolu globalde ve ülkemizde ne durumda? Bundan bahseder misiniz?

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir