Bubble Works Media

5 Dakikada Teknoloji Gündemi

085- Apple WWDC tarihleri, BiLira 7.5 milyon TL yatırım aldı, Xiaomi’den katlanabilir telefon, Wirecard Türkiye satılıyor, Spotify’dan canlı yayınlar için satın alım – 31/03/2021 – 5DTG –

Mail bültenimize abone olmak için tıklayın.

5 Dakikada Teknoloji Gündemi Tarih: 31 Mart 2021

Gündem Başlıkları🔗

  • Finch Capital, ödeme varlıklarına yatırım yapan Nomu Pay aracılığıyla bugün Wirecard Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri’ni (Wirecard Türkiye) satın almak için anlaşmaya vardı.
  • Apple, Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) bu yıl 7 Haziran ve 11 Haziran tarihleri arasında ve online olacağını duyurdu.
  • Türk Lirasıyla teminatlandırılmış stabil bir kripto para birimi olan, Aralık 2019’da 250 bin dolar yatırım alan BiLira girişimi 7,5 milyon TL‘lik yeni bir tohum yatırım aldı.
  • Xiaomi, uzun zamandır beklenen ilk katlanabilir akıllı telefon modeli Mi Mix Fold‘u duyurdu.
  • Spotify, dün yaptığı açıklamada, canlı yayınlara geçişini hızlandırmak için spor odaklı sosyal ses uygulaması Locker Roomun arkasındaki şirket Betty Labs’ı satın aldığını söyledi.
  • Alman uçan taksi girişimi  Lilium, özel bir satın alma şirketi SPAC ile ters birleşme yoluyla halka açılan en yeni elektrikli havacılık şirketi olacak.

Bölümde Bahsettiklerimiz ve Kapanış 👋

Evet 5 Dakikada Teknoloji Gündemi’nin sonuna geldik. Bize ulaşarak her türlü soru, öneri ve görüşlerini bildirebilirsin.

Yarın görüşmek üzere! Çüz, çav ve bye!

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir