Bubble Works Media

5 Dakikada Teknoloji Gündemi

084- Kişisel Verileri Koruma Kurumu Yemeksepeti açıklaması, Fortune Mine Ludus Girişim Stüdyosu’ndan yatırım aldı, Clotie’ye Angel Effect liderliğinde yatırım, Visa USD Coin – 30/03/2021 – 5DTG –

Mail bültenimize abone olmak için tıklayın.

5 Dakikada Teknoloji Gündemi Tarih: 30 Mart 2021

Gündem Başlıkları🔗

  • Yemeksepeti’ne gerçekleştirilen siber saldırıyla ilgili Kişisel Verileri Koruma Kurumu bir açıklama yayımladı ve bu saldırıdan 21 milyon 504 bin 83 kişinin etkilendiği belirtti.
  • Amazon çalışanlarına tuvalet molası bile verdirmediği için Cuma günü Kuzey Bölgesi, Kaliforniya, ABD Bölge Mahkemesi’nde davaya çıkıyor.
  • Ludus Girişim Stüdyosu, mobil oyun odağında ikinci yatırımını Fortune Mine’a 850 bin dolar tohum yatırım yaptı.
  • Sanat yatırımlarında blockchain teknolojisiyle yatırım yapabilmesini sağlayan yerli girişim Artiox, Keiretsu Forum Türkiye’den  7 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı.
  • Kişisel stil danışmanlığı hizmeti ile kullanıcılara yepyeni bir alışveriş deneyimi sunan yerli girişim Clotie, Angel Effect liderliğinde 400 bin dolar yatırım aldı.
  • Visa Inc ana akım finans endüstrisi tarafından dijital para birimlerinin artan kabulüyle ödeme ağında işlem yapmak için kripto para birimi USD Coin kullanımına izin vereceğini söyledi.

Bölümde Bahsettiklerimiz ve Kapanış 👋

Evet 5 Dakikada Teknoloji Gündemi’nin sonuna geldik. Bize ulaşarak her türlü soru, öneri ve görüşlerini bildirebilirsin.

Yarın görüşmek üzere! Çüz, çav ve bye!

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir