Bubble Works Media

Gelişim Yolculuğu

[Unilever Hakkaniyet, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Lideri Emirhan Deniz Çelebi] Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık, Haksızlığa karşı mücadele etmeyi öğrenmek

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi EDU ve Bubble Works Media iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Gelişim Yolculuğu podcast kanalının Başarının Sesi isimli serisinin yeni bölümünde Unilever Hakkaniyet, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Lideri Emirhan Deniz Çelebi konuğumuz oldu. Emirhan’dan, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kavramının kurum kültürüne yedirilebilmesi için kurumların ve yöneticilerin izlemesi gereken yolları dinlerken, bu gelişmelerin ülkemizde ve globalde ne durumda olduğunu öğrendik. Emirhan’ın hayatındaki önemli deneyimleri de öğrendiğimiz bu programda, Cinsiyet Eşitliği, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık, Ayrımcılık gibi konularda kendisini nasıl geliştirdiğini de sizlere aktarmaya çalıştık. Bizim çokça öğrendiğimiz, keyif aldığımız bir bölüm oldu. Keyifli dinlemeler! 

Bölüm Timestamps:

(1:42) – (6:08) Emirhan Deniz Çelebi’yi tanıyalım.

(6:36) – (7:24) Yaptığınız iş özelinde bir ekiple mi çalışıyorsunuz yoksa farklı departmanlarla iş birliği halinde misiniz? Kısaca yaptığınız işte nasıl bir yapı var? 

(8:00) – (11:49) Sizin çalıştığınız yapılar gibi departmanlar ülkemizde ve globalde nasıl gelişmektedir?

(12:57) – (21:07) Toplumsal Cinsiyet Eşitlliği konusunda departmanlaşma konusunda somut adım atmak isteyen kurumlar veya yöneticiler hangi noktadan başlamalı?

(21:54) – (23:08) Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık, Ayrımcılık gibi alanlarda farkındalık yaratmaya çalışıyorsunuz peki siz bu konularda kendinizi nasıl geliştirdiniz?

(23:24) – (27:56) U House ile ilgili neler yapıyorsunuz, neleri amaçlıyorsunuz?

(28:22) – (34:54) Unilever içerisinde bu konularla ilgili somut olarak başka neler yapılıyor?

(36:00) – (40:55) Bir ropörtajınızda “Öğrencilerime haksızlığa karşı mücadeleyi öğrettim.” şeklinde bir demeçiniz var. Bu noktada sizin karşılaştığınız en büyük haksızlık neydi?

(43:13) – (44:17) Dinleyicilerimize ne gibi kaynaklar tavsiye edersiniz?

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir