Bubble Works Media

Geleceğin Profesyonelleri serisinin yeni bölümünde Youthall kurucularından Elis Yılmaz konuğumuz oldu. Elis Hanım’dan, Youthall’un çözüm getirdiği konular ve girişimcilik anlamında sunduğu olanakları dinlerken, kurumlar ve genç yeteneklerin karşılıklı beklentilerinin neler olduğunu öğrendik. Yeni nesil genç yetenek programlarında ne gibi trendler olduğunu sizlere aktardığımız bu bölümde, genç girişimci adaylar için değerli öneriler de aldık. Bizim çokça öğrendiğimiz, keyif aldığımız bir bölüm oldu. Keyifli dinlemeler! 

Bölüm Timestamps:

(1:17) – (2:03) Elis Yılmaz’ı tanıyoruz.

(2:38) – (5:59) Youthall’un çözüm getirdiği konular, girişimcilik anlamında sundukları ve bunların gençlere ve kurumlara kattığı değerler konularında neler söylemek istersiniz?

(6:51) – (8:59) Kurumlar ve genç yetenekler arasındaki karşılıklı beklentiler nelerdir?

(10:02) – (12:05) Üniversitelerdeki vaka çalışmaları ve yeni nesil genç yetenek programları gibi faaliyetlerde ne gibi trendler var?

(13:17) – (15:26) 6 Şubat deprem süreci ile ilgili yarattığınız önemli değerler var bundan bahseder misiniz?

(16:24) – (19:24) Çeşitli konularda yaptığınız araştırmalar sonucunda ortaya çıkan dikkat çekici sonuçlardan bahseder misiniz?

(20:41) – (22:58) Genç girişimciler ve kadın girişimcilere neler önerirsiniz? 

(24:15) – (25:03) Bir ropörtajınızda Yahoo’nun eski Genel Müdürü Marissa Mayer’i idol olarak gördüğünüzden bahsediyorsunuz. Bu noktada hangi faaliyetleri örnek alıyorsunuz? 

(25:50) – (26:18) Dinleyicilerimizle paylaşmak istediğiniz kaynak önerileri alabilir miyiz?

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir