Bubble Works Media

Finansal Teknolojiler serisinin yeni bölümünde Fibabanka Bilgi Teknolojileri ve Bankacılık Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı Serdar Yılmaz konuğumuz oldu. Serdar Bey’den, Fibabanka’nın bilgi teknolojileri alanındaki çalışmalarını dinlerken, aynı zamanda yapay zeka, blockchain, NFT ve metaverse gibi kavramların sektörde konumlandığı yerleri ve geleceğini öğrendik. Gelecekte olabilecek finans alanındaki trendleri aktardığımız program bizim çokça öğrendiğimiz, keyif aldığımız bir bölüm oldu. Keyifli dinlemeler!

Bölüm Timestamps:

(0:51) – (4:06) Serdar Yılmaz’ı tanıyoruz.

(4:34) – (8:35) Fibabanka’nın bilgi teknolojileri alanındaki çalışmalarını dinliyoruz.

(9:20) – (11:45) Bilgi teknolojilerinin sektör bazındaki yeri ve geleceği.

(12:18) – (18:34) Yapay zeka uzmanlığında dikkat edilmesi gereken değişkenleri ve Fibabanka’nın bu alanda yürüttüğü süreci dinliyoruz.

(19:44) – (24:09) Serdar Bey’in gözünden NFT, blockchain ve metaverse kavramlarının mevcut durumu nedir, bunları nasıl değerlendirebiliriz ve bu kavramlar Fibabanka için ne ifade ediyor?

(24:58) – (26:57) Pandemi süreci ile dijitalleşen dünyamızı ileriki dönemde neler bekliyor, Fibabanka için gelecek planları nelerdir?

(27:43) – (30:36) Serdar Bey’in dinleyicilerimiz ve özellikle bu alanda gelişmek isteyen yeni nesil genç yetenekler için önerilerini dinliyoruz.

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir