Bubble Works Media

5 Dakikada Teknoloji Gündemi

144- Dream Games 155 milyon dolarlık yatırımla unicorn oldu, Instagram yukarı kaydır özelliğini herkese açıyor, LinkedIn’da 700 milyon kişinin verisi sızdırıldı -01/07/2021- 5DTG-

Mail bültenimize abone olmak için tıklayın.

5 Dakikada Teknoloji Gündemi Tarih: 1 Temmuz 2021

  • Instagram, yukarı kaydır özelliğini 10 bin takipçi şartından bağımsız bir şekilde kullanıcılara sunmak için çalışmalar yapıyor.
  • Dream Games, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. B serisi yatırım turunda 155 milyon dolar yatırım alan oyun şirketi unicorn oldu.
  • Artık 7.64 veya sonraki sürümlere sahip Android telefon veya tablet kullanıcıları, indirilen videoyu Netflix mobil uygulamasında, o video bir cihaza indirmeyi bitirmemiş olsa bile görüntülemeye başlayabilecek.
  • Zoom, gerçek zamanlı makine çevirisi sistemlerinde dünyanın önde gelen girişimlerinden olan Kites‘i satın almak için anlaşma imzaladığını duyurdu.
  • WhatsApp‘ın Android beta sürümü güncellendi. Bu güncelleme, uygulamaya bir sefer görüntülenebilen fotoğraf ve video paylaşımları yapılabilecek bir özellik getirdi.
  • Bir bilgisayar korsanı, kendi iddiasına göre 700 milyon civarında Linkedln kullanıcısının verisini sızdırmayı başardı.

Bölümde Bahsettiklerimiz ve Kapanış 👋

Evet 5 Dakikada Teknoloji Gündemi’nin sonuna geldik. Bize ulaşarak her türlü soru, öneri ve görüşlerini bildirebilirsin.

Yarın yeniden görüşmek üzere! Çüz, çav ve bye!

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir