Bubble Works Media

5 Dakikada Teknoloji Gündemi

142- Amazon tarafından yılın 5 startupı arasına seçilen WeWalk oylarınızı bekliyor, Martı yatırım aldı, Garaj Sepeti Meksika’ya satılıyor -29/06/2021- 5DTG-

Mail bültenimize abone olmak için tıklayın.

5 Dakikada Teknoloji Gündemi Tarih: 29 Haziran 2021

  • Amazon bu yılın girişimi olarak 5 startup seçti ve bu startuplardan biri de görme engelli insanlar için çeşitli erişilebilirlik teknolojileri geliştiren WeWalk oldu. WeWalk’a oyun vermek için bu linke tıklayabilirsin.
  • EBRD‘nin yatırımcısı olduğu Actera III fonunun kurucusu olduğu ve Lüxemburg’da yer alan Perpetual Motion, Martı Technologies Inc.‘e ortak oldu.
  • Otomotiv sektörüne odaklanan bir girişim olan Garaj Sepeti‘nin Meksika merkezli bir şirkete satışı için resmi süreç başladı.
  • Pazarama, İş Bankası’nın e-ticaret alanındaki yetkinliklerini yeni bir ekosisteme dönüştürmek adına, bazı fonksiyonları bünyesinden ayrıştırarak (spin-off) devrettiği Topkapı Danışmanlık Elektronik Hizmetler Pazarlama ve Ticaret A.Ş. şemsiyesi altında hayata geçti.
  • Lenovo, düzenlediği bir etkinlikte yeni tableti Yoga Tab 13′ü duyurdu. Adından da anlaşılabileceği üzere 13 inç boyutlu tablet, harici bir monitör olarak da kullanılabiliyor.
  • Volkswagen’den tarihi bir karar geldi. Şirketin yönetim kurulu üyelerinden Klaus Zellmer, Reuters‘e yaptığı açıklamada c2035 yılına kadar Avrupa’da içten yanmalı motor satışını durdurmayı planladığını söyledi.

Evet 5 Dakikada Teknoloji Gündemi’nin sonuna geldik. Bize ulaşarak her türlü soru, öneri ve görüşlerini bildirebilirsin.

Yarın yeniden görüşmek üzere! Çüz, çav ve bye!

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir