Bubble Works Media

5 Dakikada Teknoloji Gündemi

141- Ödeal SPG Holdings’ten 28.7 milyon tl yatırım aldı, Instagram’a masaüstünden paylaşım özelliği, WeeBee 6 milyon tl yatırım aldı, Telegram görüntülü grup sohbeti -28/06/2021- 5DTG-

Mail bültenimize abone olmak için tıklayın.

5 Dakikada Teknoloji Gündemi Tarih: 28 Haziran 2021

  • Cepte POS ve Yazarkasa POS ürünleriyle öne çıkan ödeme kuruluşu Ödeal, İngiltere merkezli SPG Holdings‘ten Türk Lirası olarak yaklaşık 28.7 milyon TL yatırım aldı.
  • Instagram için masaüstünden paylaşım özelliği yıllardır tüm kullanıcıların heyecanla beklediği özelliklerden biriydi. Masaüstünden paylaşım özelliği sonunda Instagram ekibinin de öncelikleri arasında yerini aldı.
  • Türk girişimciler tarafından geliştirilen otel etkileşim platformu WeBee, 6 milyon TL daha yatırım alarak 38 milyon TL üzerinde değerlemeye ulaştı.
  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren PTT, 7 gün 24 saat kargo teslim avantajı sağlayan yerli ve millî Kargomat 7/24 cihazlarının kullanım alanını genişletti.
  • Microsoft, Steam ve Epic Games Store gibi mağazaların da yeni Windows 11 uygulama mağazasında olmasını istiyor.
  • Telegram, sonunda mobil ve masaüstü uygulamalarına görüntülü grup sohbeti ekledi.

Bölümde Bahsettiklerimiz ve Kapanış 👋

Evet 5 Dakikada Teknoloji Gündemi’nin sonuna geldik. Bize ulaşarak her türlü soru, öneri ve görüşlerini bildirebilirsin.

Yarın yeniden görüşmek üzere! Çüz, çav ve bye!

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir