Bubble Works Media

Finansal Teknolojiler serisinin yeni bölümünde Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Emrah Ahi konuğumuz oldu. Emrah Bey’den, finans dünyasında öne çıkan teknolojik trendler ve yaklaşımların neler olduğunu dinlerken, bu gelişmelerin uzun vadede finansal piyasalara, yatırımcılara ve kurumlara nasıl etki edeceğini öğrendik. Kurumlar ve akademik dünyanın nasıl bir iş birliği içinde olduğunu aktardığımız programda, finansal piyasalardaki yatırımcılar için başarıya ulaşma noktasında önemli tavsiyeler aldık. Bizim çokça öğrendiğimiz, keyif aldığımız bir bölüm oldu. Keyifli dinlemeler! 

Bölüm Timestamps:

(1:10) – (3:19) Emrah Ahi’yi tanıyoruz.

(3:35) – (6:02) Tüm bu süreçlerdeki çalışma alanlarınızdan ve uzmanlıklarınızdan bahseder misiniz?

(6:47) – (14:06) Gelecekte finans dünyasında öne çıkacak teknolojik trendler ve yaklaşımlar hakkında neler söylemek istersiniz? Uzun vadede bizleri neler bekliyor?

(15:46) – (18:48) Bu gelişmelerin, finansal piyasalara, yatırımcılara ve kurumlara etkileri nasıl olacak?

(19:32) – (22:43) Özellikle yapay zeka ve makine öğrenimi gibi teknolojiler finansal piyasalarda nasıl bir rol oynamaktadır?

(23:45) – (27:04) Kurumlar ve akademik dünyanın birçok iş birliği mevcut. Siz burada ne gibi iş birliklerinin içinde bulundunuz?

(27:11) – (28:02) Büyük ölçekli kurumlarda yürütülen finansal teknoloji odaklı inovatif faaliyetlerin ve teknoloji girişimlerinin bu alanın gelişimi için nasıl bir vizyona sahip olmalılar ve ne gibi aksiyonlar almalılar?

(29:02) – (31:19) Peki finansal piyasalardaki yatırımcılara başarılı olmak için ne gibi yaklaşımlar önerirsiniz?

(31:22) – (33:06) Dinleyicilerimize ulaşmak istedikleri hedefler bağlamında tavsiyeleriniz neler olur?

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir