Bubble Works Media

5 Dakikada Teknoloji Gündemi

134- İstanbul metrosuna internet erişimi geldi, 500 İstanbul Arf girişimine yatırım yaptı, Unmoi’ye 400 bin dolarlık yatırım, GAMEPLUS’ın premium paketi açıldı -17/06/2021- 5DTG-

Mail bültenimize abone olmak için tıklayın.

5 Dakikada Teknoloji Gündemi Tarih: 17 Haziran 2021

  • 500 Istanbul, Estonya merkezli Arf girişimine tohum yatırım yaptığını duyurdu.
  • En yeni oyunların pahalı donanımlara gerek olmadan bulut üzerinden yüksek performansla oynanabilmesini sağlayan NVIDIA GeForce NOW servisini Türkiye’deki oyuncularla buluşturan Turkcell’in oyun platformu GAMEPLUS, 3 aylık indirimli Premium paketini oyunseverlere açtı.
  • Egirişim’de yer alan habere göre Türkiye’nin ilk lüks kiralık kıyafet aboneliği modelini başlatan yerli girişim UnoMoi, 400 bin dolarlık ilk yatırımını aldı.
  • New York merkezli eVTOL girişimi Kelekona, 40 yolcu veya 4.540 kilogramlık kargo taşıyan, pilotlu eVTOL (Electric Vertical Takeoff and Landing Vehicles) uçağı; yani yeni nesil, elektrikli tahrik sistemlerine sahip, dikey iniş kalkış yapabilen hava aracı geliştiriyor.
  • ABD’li sürücüsüz araç şirketi Cruise, en büyük hissedarı General Motors (GM) ile yıl başında tanıttığı Origin serisinden pedalsız ve direksiyonsuz otomobil üretmeye başlamıştı. Şirket, bu otomobillerin üretimini tamamlamak için 5 milyar dolarlık kredi anlaşması yaptı.
  • Microsoft, E3 2021 fuarı sırasında yaklaşan oyunlarıyla ilgili bir sunum yaptı. Yapılan sunumda yeni nesil Forza ve Halo gibi yapımların yanı sıra Bethesda‘nın Starfield‘ı dikkat çekti.  Phill Spencer‘ın açıklamasına göre popüler oyun servisi Xbox One serisine de gelecek.
  • Uzun zamandır İBB de tartışma konusu olan ve Ekrem İmamoğlu, Taylan Yıldız (Namı diğer internetçi abi) başta olmak üzere çeşitli kişilerin uzun zamandır mücedele verdiği Metro’da internet erişimi konusu çözüldü.

Bölümde Bahsettiklerimiz ve Kapanış 👋

Evet 5 Dakikada Teknoloji Gündemi’nin sonuna geldik. Bize ulaşarak her türlü soru, öneri ve görüşlerini bildirebilirsin.

Yarın yeniden görüşmek üzere! Çüz, çav ve bye!

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir