Bubble Works Media

5 Dakikada Teknoloji Gündemi

118- Galata Business Angels yatırımcıları Insider’dan ikinci çıkışlarını 527 kat çarpanla gerçekleştirdi, Bim’den BİMPARA uygulaması, Instagram’dan iki faktörlü doğrula -26/05/2021- 5DTG –

Mail bültenimize abone olmak için tıklayın.

5 Dakikada Teknoloji Gündemi Tarih: 26 Mayıs 2021

Gündem Başlıkları🔗

  • Insider‘ın yatırımcıları arasında yer alan Galata Business Angels üyeleri, hisselerinin bir kısmını Insider’ın yeni yatırımcılarına 527 kat çarpanla sattı.
  • BİM, BİMPARA isimli mobil uygulaması ile birlikte müşterilerinin birbirlerine para gönderebilmelerini ve temassız bir şekilde ödeme yapabilmelerini sağlayacak.
  • The Next Web’de yer alan habere göre Instagram, iki faktörlü kimlik doğrulama için SMS yerine WhatsApp‘ı kullanmaya başlayabilir.
  • Google‘ın yeni projesi Starline da bu kapsamda sayabileceğimiz bir yenilik, zira Starline video konferans yönetemiyle görüntülü konuşma yapan iki kişiyi adeta fiziksel olarak bir araya getiriyor.
  • 2020 yılını eylül ayında bitkisel bazlı vegan tavuk nugget seçeneğini menüsüne ekleyen Burger King, Almanya‘da sadece bitkisel gıdalarla üretilen ürünlerini satacak yeni bir şube açacaklarını açıkladı.
  • Türkiye’nin ilk robot oyuncusu Aypera, ünlü yapımcı ve senarist Birol Güven ile sinema filmi sözleşmesi imzaladı.

Bölümde Bahsettiklerimiz ve Kapanış 👋

Evet 5 Dakikada Teknoloji Gündemi’nin sonuna geldik. Bize ulaşarak her türlü soru, öneri ve görüşlerini bildirebilirsin.

Pazartesi yeniden görüşmek üzere! Çüz, çav ve bye!

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir