Bubble Works Media

5 Dakikada Teknoloji Gündemi

116- GetirÇarşı açıldı, Monster Notebook kuluçka programı başvuruları, Instagram NFT platformu kuruyor, Youtube artık tüm videolara reklam koyacak -24/05/2021- 5DTG –

Mail bültenimize abone olmak için tıklayın.

5 Dakikada Teknoloji Gündemi Tarih: 24 Mayıs 2021

Gündem Başlıkları🔗

  • GetirÇarşı yayında! GetirÇarşı‘nın getir uygulaması içerisinde; getir, yemek, büyük, su‘dan sonra 5. kategori olarak açıldı.
  • Monster Notebook tarafından hayata geçirilen oyun girişim fikirlerinin desteklenmesi için kurulan kuluçka programı Monster Gaming Lab‘in 3. dönem başvuruları başladı.
  • Instagram kendi NFT platformunu kurmaya çalışıyor. Bunun için sanatçılardan yardım istiyor fakat bunu gizlice yapmak istiyor.
  • Google Assistant, Android 12 ile yeni bir özellik kazandı. Hizmet, tıpkı iPhone‘un Siri‘si gibi Android’in güç düğmesine uzun basılarak çağrılabilme yeteneğine sahip oldu.
  • YouTube, yeni bir karar aldı, yeni kararına göre artık bütün videolara reklam yerleştirecek.
  • Spotify‘ın Cuma günü yaptığı açıklamaya göre, Apple Watch‘a çalma listelerini, albümleri ve podcast’leri çevrimdışı oynatmak için indirme özelliği ekleniyor.

Bölümde Bahsettiklerimiz ve Kapanış 👋

Evet 5 Dakikada Teknoloji Gündemi’nin sonuna geldik. Bize ulaşarak her türlü soru, öneri ve görüşlerini bildirebilirsin.

Pazartesi yeniden görüşmek üzere! Çüz, çav ve bye!

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir