Bubble Works Media

5 Dakikada Teknoloji Gündemi

112- Zynga mobil odaklı reklam firması Chartboost’u satın alıyor, Twitter yeni güncellemeyle görüntüleri kırpmayacak, Facebook’tan Neighborhoods isimli özellik – 07/05/2021 – 5DTG –

Mail bültenimize abone olmak için tıklayın.

5 Dakikada Teknoloji Gündemi Tarih: 7 Mayıs 2021

Gündem Başlıkları🔗

  • Facebook, yerel halkın birbirleriyle bağlantı kurmasına yardımcı olan Nextdoor benzeri bir araç diyebileceğimiz Neighborhoods adlı özelliğini ilk olarak Kanada’da kullanıma açtı.
  • Kahoot, Kaliforniya merkezli eğitim teknolojisi girişimi Clever‘ı satın aldığını duyurdu.
  • Zynga, mobil odaklı reklam firması Chartboost‘u satın alacağını duyurdu.
  • Türkiye’deki kişiselleştirilmiş hediye pazarının önde gelen girişimlerinden Sosyopix, çiçek pazarına girdiğini duyurdu.
  • Twitter, Android ve iOS kullanıcıları için yepyeni bir özelliği kullanıma sundu. Bölümde bahsettiğimiz tweet.
  • Zorlu Holding’in “Akıllı Hayat 2030” sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde, GOOINN’in sunduğu çok yönlü ve analitik çözüm ortaklığı ile gerçekleştirilen İnovasyon Kültürü Oluşturma, Yetkinlik Transferi ve Kurum İçi Girişimcilik Programı olan Parlak Bi’Fikir ikinci döngüsünü tamamlandığını daha önce sizlere aktarmıştık. Süreç yürütücülerinden olan GOOINN’in Kurucusu Yavuz Çingitaş’ın açıklamalarını paylaşıyoruz şimdi de.

Bölümde Bahsettiklerimiz ve Kapanış 👋

Evet 5 Dakikada Teknoloji Gündemi’nin sonuna geldik. Bize ulaşarak her türlü soru, öneri ve görüşlerini bildirebilirsin.

Pazartesi yeniden görüşmek üzere! Çüz, çav ve bye!

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir