Bubble Works Media

Girişimcilik Ekosistemine Yatırım serisinin yeni bölümünde ikas Kurucusu Mustafa Namoğlu konuğumuz oldu. Mustafa Bey’den, ikas’ın ve diğer girişimlerin hikayelerini dinlerken, bu girişimlerin birbirlerini nasıl beslediğini öğrendik. Rakiplerden ayrılma noktasında ne gibi stratejiler benimsendiğini de aktardığımız bu bölümde, girişimcilerin yatırımcılardan ne gibi beklentileri olduğunu sizlerle paylaştık. Bizim çokça öğrendiğimiz, keyif aldığımız bir bölüm oldu. Keyifli dinlemeler! 

Bölüm Timestamps:

(1:43) – (3:27) Mustafa Namoğlu’nu tanıyoruz.

(4:39) – (7:49) ikas’a derinlemesine bir şekilde girmeden önce bize bu girişimlerinizin hikayelerini anlatabilir misiniz?

(9:21) – (12:52) Kurucusu olduğunuz girişimlerin birbirleriyle etkileşime geçme veya birbirlerini tamamlama gibi ortak bir noktası var mı? Eğer varsa ne gibi noktalarda bu durumdan faydalandığınızı paylaşır mısınız?

(13:43) – (16:44) Bize ikas’ın kuruluşunu ve bu noktada, hangi zorluklarla karşılaştığınızı ve nasıl üstesinden geldiğinizi anlatabilir misiniz?

(17:43) – (21:00) Çok zorlu bir alanda e-ticaret altyapısı sağlayıcısı pazarındaki rakiplerinizden nasıl ayrışıyorsunuz? Ayrıca, kaç kişilik bir ekiple çalışıyorsunuz ve bu ekibi nasıl yönetiyorsunuz?

(21:35) – (23:30) ikas.com’un gelecekteki planlarından bahsedebilir misiniz?

(25:00) – (29:20) Finberg’in yatırım yaptığı girişimlerden biri olmanın size sağladığı faydaları ve o süreci bizimle paylaşır mısınız?

(30:38) – (33:21) Bir girişimci olarak sizlerin yatırımcılarınızdan beklentileri neler?

(33:56) – (35:11) Böylesine çeşitli bir girişimcilik yolculuğunda sizi en çok heyecanlandıran veya gururlandıran anılarınız nelerdir? Bunun arkasındaki hikayeyi paylaşabilir misiniz?

(36:38) – (38:10) Girişimcilik alanında kendisine ciddi hedefler koyanlara, ulaşmak istedikleri hedefler bağlamında tavsiyeleriniz neler olur? 

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir