Bubble Works Media

5 Dakikada Teknoloji Gündemi

101- Zorlu Holding’in kurum içi girişimcilik programı Parlak Bi’ Fikir, Ace Games 7 milyon dolar yatırım aldı, Discord Microsoft’u reddetti, Leo AR 3 milyon dolar yatırım aldı – 22/04/2021 – 5DTG –

Mail bültenimize abone olmak için tıklayın.

5 Dakikada Teknoloji Gündemi Tarih: 22 Nisan 2021

Gündem Başlıkları🔗

  • Zorlu Holding’in kurum içi girişimcilik programı Parlak Bi’ Fikir’in ikinci döngüsü kapsamında, final jüri değerlendirmesinin ardından yatırım görüşmesi yapmaya hak kazanan dört takım açıklandı.
  • Dana Loberg ve Şahin Boydaş tarafından 2017 yılında San Francisco’da kurulan, videoları eğlenceli hale getiren artırılmış gerçek girişimi Leo AR, 3 milyon dolar yatırım aldı.
  • The Wall Street Journal’da yer alan habere göre Discord, Microsoft’un satın alma teklifini kabul etmedi ve görüşmeleri sonlandırdı.
  • Instagram, fotoğraf paylaşım uygulamasında rahatsız edici kelimeleri, ifadeleri ve emojileri filtreleyerek kullanıcıların olası kötüye kullanım içeren mesajları görüntülemesini engelleyen bir özellik sunuyor.
  • Hakan Baş’ın kurucularından olduğu Ace Games, Actera liderliğinde San Francisco merkezli NfX, mobil oyun sektörünün önemli bireysel yatırımcıları Kristian Segerstrale, Alexis Bonte ve ABD’deki başarılı Türk girişimci Kaan Günay’ın da katılımı ile 25 milyon dolar değerleme ile 7 milyon dolar yatırım aldı.

Bölümde Bahsettiklerimiz ve Kapanış 👋

Evet 5 Dakikada Teknoloji Gündemi’nin sonuna geldik. Bize ulaşarak her türlü soru, öneri ve görüşlerini bildirebilirsin.

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir