Bubble Works Media

Finansal Teknolojiler serisinin yeni bölümünde Fintech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı konuğumuz oldu. Selim Bey’den, Fintech İstanbul Platformu’nun kuruluş hikayesini ve amaçlarını öğrenirken, Fintech alanında son zamanda popüler olan trendleri sizlere aktardık. Kurum içi ve kurum dışı girişimlerin, büyüme noktasında nelere dikkat etmesini de konuştuğumuz bu programda, yeni nesil genç yeteneklerin kullanabileceği çok değerli tavsiyeler dinledik. Bizim çokça öğrendiğimiz, keyif aldığımız bir bölüm oldu. Keyifli dinlemeler! 

Bölüm Timestamps:

(0:50) – (3:23) Selim Yazıcı’yı tanıyoruz.

(4:47) – (7:28) FinTech İstanbul Platformu’nun ne olduğunu ve neleri amaçladığını bizimle paylaşır mısınız?

(8:32) – (11:26) Türkiye’deki finansal teknolojiler ekosistemini yakından deneyimleyen biri olarak bu ekosistemin mevcut durumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bu alanda ülke olarak gelecekte nasıl bir konumda olacağız?

(12:07) – (18:14) Finansal Teknolojiler alanında son zamanlarda popüler olan trendleri sizden dinleyebilir miyiz?

(19:01) – (21:44) Bu alanlarda spesifik dikeylerde büyümek isteyen kurum içi girişimlere ve dış girişimlere neler önerirsiniz?

(22:25) – (25:52) Gelecekte FinTech dünyasının bir parçası olmayı planlayan genç yetenekler kendilerini nasıl geliştirmeliler?

(27:44) – (29:32) Dinleyicilerimize önerebileceğiniz kaynaklar nelerdir?

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir