Bubble Works Media

Aksigorta podcast kanalının ilk bölümüne hoş geldin!

Bu bölümde hem Aksigorta’da inovasyon ve girişimcilik adına neler yapıldığını merak edenleri bilgilendirmek hem de Dijital Tasarım Düşüncesi PURA sürecinin potansiyel katılımcılarının olası sorularını cevaplamak için, Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Aksigorta Strateji, Dönüşüm ve Dijital Kanallar Genel Mudur Yardimcisi Esra Öge ve sürecin yürütücüğünü üstelenen GOOINN’in Kurucusu Yavuz Çingitaş ile bir araya geldik.

Peki neler konuştuk? Diye merak edersen, hemen aşağıdaki başlıklara ve hangi dakika da konuşulduklarına bakarak, istersen bu keyifli sohbetin tamamını istersen de sadece merak ettiğin konuları dinleyebilirsin:

  • Bölüm içeriğinin anlatımı ve konukların tanıtımı. (00.00 – 2.00)
  • Geçmişten günümüze Aksigorta’da inovasyon, girişimcilik ve müşterinin acılarını doğru anlayıp çözüm üretmek gibi çalışmalarının hayata geçilmesine nasıl karar verildi, hangi adımlar atıldı? (02.05 – 11.00)
  • Değişmek, değişime adapte olmak Aksigorta için neler ifade ediyor? Sigortacılık alanında geleceğe nasıl hazırlanılıyor? Girişimcilik ekosistemi ve startup işbirliklerine nasıl bir bakış açısı var? (11.35 – 19.00)
  • Dijital Tasarım Düşüncesi PURA sürecinin geçmişte yapılan çalışmalardan gibi farkları olacak? Hangi ihtiyaçlar ve çıktı hedefleri doğrultusunda bu yeni sürecin başlatılmasına karar verildi? (19.08 – 23.53)
  • Aksigorta çalışanları neden bu sürece dahil olmalılar? Katılımcıları neler bekliyor, ne gibi kazanımları olacak ve katılımcılardan neler bekleniyor? (24.00 – 29.05
  • GOOINN tarafından yürütülecek olan bu süreçte, yapılacak çalışmaların sıradan, kalıplaşmış eğitimlerden ayrılan yönleri neler? (29.08 – 32.54)
  • Eski bir Brisa kurumiçi girişimcisi (Yavuz Çingitaş) bakış akışıyla katılımcılar yapılacak çalıştaylar, alacakları eğitimler sonucunda ne gibi yeni beceri setleri ve yetkinlikler kazanmış olacak? Bu kazanımların hayatların nasıl etkileri olacak (32.56 – 40.36)
  • Son olarak neler söylemek istersiniz? (40.48 – 46.47)

Dileriz ki senin için de oldukça keyifli ve sorularına cevap olan bir bölüm olmuştur. Her türlü soru, fikir, görüş ve yorumuna her zaman açık olduğumuzu belirtmek isteriz. Kanala abone olmayı lütfen unutma, senin de katkılarınla içeriklerimizi geliştirmek için çok heyecanlıyız!

Kendine çok iyi bak, görüşmek üzere!

Related Podcasts
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir